15let a2 arrowleft arrowright baleni_1_ano baleni_1_ne baleni_2_ano baleni_2_ne baleni_3_ano baleni_3_ne baleni_4_ano baleni_4_ne bryle bulleye cancel ce contact download email facebook-c facebook lang lloyd logo-15let logo-a2 logo-ce logo-full logo-lloyd logo-pefc lupa-c lupa menu otaznik pefc pinterest-p pinterest play prednost_ekologicka prednost_hmyz prednost_hygiena prednost_mraz prednost_ohnivzdorna prednost_plisne prednost_pocasi prednost_zvuk prodejci rss shevron-left shevron-right sipka-left-bold sipka-left sipka-right-bold sipka-right skoleni smile telefon ukazky unsmile youtube-play youtube
Obchodní informace
  • +420 602 772 714
  • +420 724 287 969
Technické informace
  • +420 724 200 163
  • +420 724 287 969
  • +420 602 513 325
Objednávky, kalkulace, fakturace
  • +420 721 852 923
  • +420 602 513 325
Sklad odřezů CETRIS® HOBBY
  • +420 604 734 084

Elektronický katalog pro ArchiCAD

PODPORA PRO PROJEKTANTY A ARCHITEKTY

Snazší navrhování konstrukcí s cementotřískovými deskami CETRIS®

Pro usnadnění práce jsme pro Vás připravili kompletní sortiment našich výrobků zpracovaný do podoby elektronického katalogu 3D prvků s naprogramovanými parametry a funkcemi. Elektronická knihovna konstrukcí pro BIM představuje digitální podobu technického katalogu CETRIS® Podklady pro projektrování a realizaci staveb. Díky její implementaci do prostředí ArchiCADu odpadá architektům a projektantům složité vyhledávání při použití konstrukcí s cementotřískovými deskami CETRIS® . Tato knihovna tak umožňuje velmi efektivní využití v projektu použitých prvků a velmi usnadní práci při tvorbě přesných výkazů.

Elektronický katalog CETRIS® je doplněk pro ArchiCAD a pro jeho použití je třeba stáhnout a spustit instalátor, který dá uživateli na výběr, pro které verze ArchiCADu chce tento doplněk používat. K dispozici je česká a anglická verze. Po nainstalování lze nástroj nalézt v menu pod "BIM Project" - "Cetris". Použití cementotřískových desek CETRIS® je různé . Proto doplněk nabízí několik variant použití tohoto sortimentu, který šetří čas uživatelům.

První možnost využití tohoto nástroje je vytvoření sendvičové konstrukce z desek CETRIS® pro stěny, podlahy, podhledy a fasády. Pro výběr, jakou konstrukci uživatel potřebuje použít, slouží několik filtrů, kde lze zvolit parametry požadované konstrukce - například požární odolnost, tloušťka konstrukce, akustické vlastnosti, maximální hmotnost nebo maximální výška. V případě fasádních systémů je k dispozici také výběr z kompletního vzorníku RAL a NCS pro typy desek, které se v těchto odstínech vyrábí.

Výrazným krokem kupředu ve vývoji nástrojů pro projektování je poslední záložka, která řeší protipožární obklady ocelových konstrukcí. Funguje s nástrojem ArchiCADu "Trám" a "Sloup". Po zvolení požadovaných prvků v půdorysu a spouštění doplňku načte nástroj profil trámu nebo sloupu a podle zadané požadované požární odolnosti navrhne obklad s požární odolností z desek CETRIS®. Následně po zvolení je vytvořen složený profil, který je na původním sloupu/trámu nezávislý, takže ho lze libovolně upravovat (výška, rozměry, přesun apod.).
Samozřejmostí je možnost vykazovat použitý materiál pomocí seznamů komponentů u zdí a desek.

Doplněk je kompatibilní s verzí ArchiCADu 17 a 18.


Videa

Elektronický katalog CETRIS pro ArchiCAD (BIM)

Elektronický katalog CETRIS pro ArchiCAD je doplněk (add-on), který je kompatibilní s verzí ArchiCADu 17 a vyšší. Doplněk obsahuje ze sortimentu CETRIS: Stěny, Předstěny, Podhledy, Podlahy, Fasády a Protipožární obklady ocelových konstrukcí.Soubory ke stažení